auto trans lublin

Wymiana sprzęgieł, regeneracja kół dwumasowych

Sprzęgła samochodowe są głównym elementem układu przeniesienia napędu. Do ich funkcji należy m.in. płynne ruszenie pojazdu z miejsca, tłumienie drgań w układzie napędowym i jego ochrona przed przeciążeniem oraz chwilowe odłączenie napędu od silnika przy zmianie biegów. Każde sprzęgło składa się z członu czynnego zainstalowanego na wale napędzającym oraz czynu biernego współpracującego z wałem napędzanym. Wśród sprzęgieł można wyróżnić sprzęgła cierne, elektromagnetyczne i hydrokinetyczne. Te pierwsze można jeszcze podzielić na: jednotarczowe, dwutarczowe, wielotarczowe oraz podwójne.

Kiedy wymienić sprzęgło?

Jest wiele sygnałów, które wskazują na konieczność wymiany sprzęgła. Najczęstsze objawy to:

  • brak reakcji auta podczas próby gwałtownego ruszania z miejsca
  • twardniejący pedał sprzęgła
  • szum z dochodzący z okolicy skrzyni biegów
  • brak przyspieszenia pojazdu
  • brak możliwości zmiany biegu.

Jeżeli mają Państwo problem ze sprzęgłami, zapraszamy do Auto-Trans w Lublinie. Naszą specjalnością jest nie tylko serwis klimatyzacji samochodowej. Dokonujemy napraw i wymian sprzęgieł oraz skrzyń biegów lub wymian skrzyń na używane – w dobrym stanie.

Stosujemy sprzęgła producentów niemieckich i francuskich o umiarkowanej cenie i wysokiej jakości. Udzielamy gwarancji na części i przeprowadzone naprawy.

Regeneracja kół dwumasowych – kiedy jest konieczna?

Nie zawsze hałas towarzyszący puszczaniu sprzęgła świadczy o jego uszkodzeniu. Gdy pojawiają się problemy z płynnym przełączaniem biegów, dochodzi do stuków po włączeniu / wyłączeniu silnika, odczuwalne jest szarpanie, koniecznością może okazać się wymiana lub regeneracja kół dwumasowych.

Serwis samochodowy Auto-Trans zajmuje się nie tylko wymianą uszkodzonych części. W obszarze naszych kompetencji leży także regeneracja koła masowego. Wszelkie prace wykonujemy profesjonalnie i rzetelnie, udzielając jednocześnie gwarancji.

bosch lublinbosch lublinbosch lublin