auto trans lublin
auto-trans lublin

Wymiana sprzęgieł

Sprzęgła samochodowe są głównym elementem układu przeniesienia napędu. Do ich funkcji należy m.in. płynne ruszenie pojazdu z miejsca, tłumienie drgań w układzie napędowym i jego ochrona przed przeciążeniem oraz chwilowe odłączenie napędu od silnika przy zmianie biegów. Każde sprzęgło składa się z członu czynnego zainstalowanego na wale napędzającym oraz czynu biernego współpracującego z wałem napędzanym. Wśród sprzęgieł można wyróżnić sprzęgła cierne, elektromagnetyczne i hydrokinetyczne. Te pierwsze można jeszcze podzielić na: jednotarczowe, dwutarczowe, wielotarczowe oraz podwójne.

Jeżeli mają Państwo problem ze sprzęgłami, zapraszamy do serwisu samochodowego Auto-Trans w Lublinie. Dokonujemy napraw i wymian sprzęgieł oraz skrzyń biegów lub wymian skrzyń na używane, w dobrym stanie.

Stosujemy sprzęgła producentów niemieckich i francuskich o umiarkowanej cenie i wysokiej jakości. Udzielamy gwarancji na te części i naprawy. Oprócz tego zajmujemy się wymianą klocków, naprawą hamulców oraz serwisem klimatyzacji samochodowej.

auto-crew lublinauto-crew lublinauto-crew lublin