auto trans lublin

Serwis klimatyzacji samochodowej – napełnianie i naprawa

Klimatyzacja w pojeździe zapewnia kierowcy oraz pasażerom niebywały komfort w trakcie podróży. Aby jednak system chłodzenia działał sprawnie, należy o niego zadbać w sposób profesjonalny. Koniecznością jest nie tylko napełnianie czynnikiem chłodzącym, ale również regularny serwis klimatyzacji samochodowej.

Prawidłowa eksploatacja systemu klimatyzacji

Utrzymanie w dobrym stanie całego układu klimatyzacji wiąże się z kilkoma ważnymi czynnościami.

Po pierwsze należy często z niej korzystać, zarówno zimą, jak i w cieplejsze dni. Nieużytkowane przez dłuższy okres mechanizmy mogą szwankować. Dlatego zalecane jest włączanie klimatyzacji co jakiś czas – nawet, kiedy temperatura na zewnątrz nie zachęca do chłodzenia wnętrza samochodu. Nie trzeba się przy tym obawiać szybkiego zużycia czynnika chłodzącego – tym bardziej, że od czasu do czasu i tak zachodzi konieczność napełnienia klimatyzacji samochodowej.

Po drugie układ klimatyzacji warto systematycznie poddawać serwisowi. Wynika to z faktu, że jest on narażony na wstrząsy oraz drgania, które doprowadzają do uszkodzeń i wycieków czynników chłodzących. W specjalistycznym warsztacie lub autoryzowanej stacji obsługi samochód zostanie poddany rutynowym badaniom, dzięki którym można sprawdzić kondycję systemu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, specjaliści dokonają jego naprawy. Czasami jednak wystarczy tylko napełnienie klimatyzacji samochodowej.

Nasza oferta

Firma Auto-Trans wykonuje nie tylko przeglądy samochodów. Zajmujemy się wszystkim, co jest związane serwisem klimatyzacji samochodowej. Dokonujemy przeglądów układów klimatyzacji, odkażania i odgrzybiania kanałów wentylacyjnych, aby uchronić przed alergią. W zakres naszych prac wchodzą również usługi nabijania gazem i wszelkie naprawy – łącznie z badaniem szczelności.

Zapewniamy wszystkie, potrzebne części zamienne.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

bosch lublinbosch lublinbosch lublin